... {.blog
Noworoczny spacer
Link 01.01.2012 :: 10:50 Komentuj (0)O Psie, który Wiódł Psa
Link 06.01.2012 :: 08:48 Komentuj (1)

"Balsam dla duszy miłosników psów", polecam, w nim opowiadanie "O psie, który wiódł psa". Emilka tak wyobraziła sobie niewiarygodną miłość między psami:

A tak wygląda nasza klasowa choinka ozdobiona własnoręcznie wykonanymi przez dzieciaki płaskorzeźbami psa:

Golden retriever dla WOŚP
Link 08.01.2012 :: 10:03 Komentuj (0)

Zobacz: wędruj z psiakiem z WOŚPBezdomniaki
Link 18.01.2012 :: 15:04 Komentuj (1)

Zmarznięta... właśnie wróciłam z azylu.

Przy mnie młoda para z Nowego Sącza adoptowała szczeniaka, maluch
szczęśliwy, już nie zmarznie, ale jego siostrzyczka gdy wróciła do
pustej budy, płakała... Wyściskałam ją, wytarmosiłam, pocieszyłam, ktoś
ją na pewno też zabierze do domu! Ala ja musiałam wracać do moich
rozpieszczonych bachorków, a one tam zostały. Rotacja w azylu jest,
jeden psiak przybywa, inny psiak
wyadoptowany. Pojawił się mix labka ze spanielem, kilka lat temu
robiłam z dzieciakami projekt Zwierzęta Naszego Tarnowa, wtedy byliśmy
na tarnowskim bazarze zobaczyć w jakich warunkach sprzedaje się
zwierzęta, pewna kobieta zachwalała właśnie takie szczeniaczki, matka
labek , ojciec spaniel... być może to on był w koszyku.
Zima to paskudny czas dla bezdomniaków...


Spotkanie
Link 21.01.2012 :: 17:31 Komentuj (0)

Spotkanie Sekcji Psa Terapeutycznego - tak się z dziewczynami zagadałyśmy, że o mały włos nie zamknięto nas w szkole! Bardzo lubię te spotkania, wspólne psie pogaduchy i wymiana doświadczeń, oraz po prostu babskie ploty!


Oczywiście z Frajdusią, która też się uczy!Paragility - zbieramy na wózek sportowy dla Mateusza
Link 25.01.2012 :: 22:10 Komentuj (0)

Mateusz jest uczniem klasy trzeciej integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Od trzech lat uczestniczy w zajęciach dogoterapii z elementami paragility. Trenuje z wielka pasją z Bystrą, są świetną parą, która doskonale się rozumie. Przy Bystrej twarz Mateusza rozbłyska, staje się energiczny i chętny do aktywności ruchowej. Sport jest najskuteczniejszą formą rehabilitacji, Mateusz podczas uprawiania paragility nie myśli o swoich ograniczeniach, ćwicząc ruchy niezbędne do sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym. Szkoła posiada kilka wypożyczonych przeszkód do agility, jednak do bezpiecznego i efektywnego uprawiania tej dyscypliny Mateusz potrzebuje odpowiedniego sportowego  wózka.

Koszt takiego sprzętu jest wysoki – 8 000 zł. Dlatego prosimy wszystkich o wsparcie idei rehabilitacji poprzez sport, każda nawet najmniejsza kwota jest dla nas ważna. Prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia „To, co wspólne” z Tarnowa, ul. Marii Dąbrowskiej 6 KRS: 0000297609, z dopiskiem „dla Mateusza” Crédit Agricole 70194010763044277100000000

Zobacz: Marzenie Mateusza.Brzydkie kaczątka
Link 29.01.2012 :: 12:54 Komentuj (1)

Ustawa O ochronie praw zwierząt zmieniła życie wielu psiaków. W azylu pojawiają się wyrzucane przez pseudohodowców sunie, niesprzedane szczeniaki w kartonach... Ale czasem co madrzejszy oddaje pod opiekę fundacjom.

W dzisiejszy niedzielny wczesny poranek wyjechałam odebrać od takich osób 4 godeny, 3 sunie i 1 pieska. Zostały przywiezione przez swoich "właścicieli" luksusowym samochodem w przyczepie, metalowej, zimnej i śmierdzacej. Temperatura wynosiła ok. -20st. Sunie w wyciągniętymi brzuchami, jedna prawdopodobnie szczenna, pies zastraszony, wszystkie skołtunione, śmierdzące i brudne. A jak na prawdziwe goldeny przystało - nieśmiało merdające ogonkami. Wytargane na siłę z przyczepy przez swoich panów zagrzały się w naszych samochodach. "Właściciele" kazali oddać swoje obroże (psy prawdopodobnie po raz pierwszy miały je na szyi), ale ode mnie dzięki ofiarności  Kingi i Małgosi (DZIĘKUJĘ WAM), dostały jeszcze ładniejsze. Z nami pojechały dwa brzydkie kaczątka. Już przekazałam je pod opiekę fundacji, na razie zostaną w domkach zastępczych, ale z pewnością znajdą kochających właścicieli. Nie znają życia domowego, prawdopodobnie były trzymane w stodole. Wykąpane, wyczesane i przystrzyżone będą od dziś błyszczały na salonach!

Wątek Wery, wątek Saby.

Jeżeli chcesz mieć psa rasowego (czyt. w typie golden retrievera) - adoptuj psiaka z Fundacji Pomocy Goldenom AUREA!