... {.blog
Wizyta Czarodzieja
Link 03.10.2010 :: 19:51 Komentuj (0)

Dziś odwiedził nas Beny-Czarodziej.

Po wariactwach w ogródku zmęczony wtulił się w ojca - jeszcze maluch z niego, choć już skończył psie przedszkole!Światowy Dzień Zwierzat
Link 04.10.2010 :: 13:32 Komentuj (0)"Kto się trochę zna na rzeczy Przyzna, że jest sporo racji W tym stwierdzeniu, że psi ogon Mistrzem jest… komunikacji. W każdej chwili mogę sobie Machać nim na wszystkie strony. Raz mój ogon jest radosny, Kiedy indziej rozzłoszczony. To wachluje nim swobodnie, To nerwowo, to nieśmiało… Mój pan spojrzy i nie musi Pytać – co też mi się stało. Rozumiemy się bez pudła, Bo to już udowodnione, Że pies wszystko co potrzeba Opowiada swym ogonem. Lekki uśmiech, wielka radość Smutek czy rozczarowanie Wszystko można wypowiedzieć Młynkiem, zwisem czy merdaniem. Starczy patrzeć dość uważnie, Bo to jest wyraźna mowa, Kto nie może jej używać, Temu pozostają… słowa." Stadtmuller EwaW Światowy Dzień Zwierząt przygotowaliśmy wraz z moją klasą II integracyjną spektakl o przyjaźni człowieka z psem - nawiązując do legendy o rozmowie św. Franciszka z wilkiem. Dzieciaki pięknie recytowały wiersze ks. Twardowskiego,Ryszarda Marka Grońskiego, Ewy Stadtmuller i innych. Psiaki jak zwykle rewelacyjnie się spisały - a jeszcze czeka nas klika spotań w związku ze św. Franciszkiem... zostaliśmy zaproszeni w kilka miejsc, aby przypominać, jak wielkim przyjacielem człowieka jest pies.DPS Bochnia w Zbylitowskiej Górze
Link 04.10.2010 :: 18:12 Komentuj (1)

Hipoterapia i dogoterapia - a dla psów relaksik, spacery w śliczym, starym parku...

Prezentuję nasze dogopomoce - zooplus - świetnie rozwija sprawność manualną, pozwala na samodzielną maniupulację podopiecznego, który musi w odpowiedni sposób otworzyć schowek, schować smakołyk, zamknąć, a pies za pomocą węchu odnaleźć i znaleźć sposób na otrzymanie nagrody.

Jadowniki Mokre Ośrodek Caritas
Link 08.10.2010 :: 06:42 Komentuj (0)
 Erol podczas zajęć z maluchami - zaczęłam myśleć o dogoterapii we wczesnym wspomaganiu, już na drugich zajęciach widać ogromną motywację dziecka do wykonywanych ćwiczeń z psem i radość rodziców. Ten turnus rehabilitacyjny zdominowały dwu-trzylatki, miałam więc okazję po raz pierwszy tak naprawdę z takimi brzdącami pracować. Zajęcia polegają przede wszystkim na usprawnianiu motoryki małej - karmienie różnymi rodzajami karmy, twarde-miękkie, małe-duże, czesanie, "upiększanie" smyczy Erola, rzucanie piłeczką - i widok ogromnej radości z zabawy i dziecka i psa!


Msza św. Franciszka
Link 10.10.2010 :: 20:24 Komentuj (1)

10.10.2010 p godz.15 w klasztorze o. Bernardynów w Tarnowie jak co roku odbyła się msza św. Franciszka z błogosławieństwem zwierząt. Doskonałe miejsce socjalizacyjne dla naszych psiaków - psy, koty, ptaszki w klatkach, króliki - wszystkie zwierzęta domowe ze swoimi pupilami. Nasze psiaki - od lewej Lira, Bystra, Erol. Tori - dostały szczególne błogosławieństwo od o. Michała! 

Coś wesołego!Agility w Tarnowie
Link 29.10.2010 :: 21:00 Komentuj (2)

Co wy na to??? - zobacz Bystra uwielbia agility i uwielbia takie małe stworzonka - a tu wspólne zainteresowania....

Zobacz agility - Bystra

Zobacz agility - Gaja