... {.blog
Zimowe Tarninowe Wzgórze
Link 04.12.2010 :: 10:45 Komentuj (3)

Erol, Bystra i ich córunia Gaja na sobotnim zimowym spacerze - cudnie u nas, prawda???Wiki pod opieką Fundacji Aurea
Link 18.12.2010 :: 17:27 Komentuj (2)

http://www.fundacjagoldenom.fora.pl/pod-opieka-fundacji,17/wiki-suczka-z-pseudohodowli,2385.html#89282


Zostałam poproszona o pomoc w przewiezieniu suczki wykupionej przez dobrego człowieka od pseudohodowcy. Łańcuszek dobrych ludzkich rąk pomógł Wiki (imię nadane przez fundację)- dwuletniej suczce w typie golden retrievera - znaleźć ciepły (w dosłownym znaczeniu) dom. Wiki mieszkała w kojcu, w nieocieplanej budzie, razem z innymi psami. Miała zapewnić szczeniaki i zarobek, jej szczęście, że matka natura w tym poskapiła. Właściciel chętnie "nierentowną" sukę sprzedał za 400.00 zł.


Z Rzeszowa odebrałam Wiki od miłej p. Grażyny, kochającej boksery, która przywiozła mi złotą goldenkę, aby przekazać ją dalej. Ostrożnie wysiadła z samochodu - długość pazurów nie pozwalała na swobodne poruszanie się. Nie widziałam tak skołtunionej sierści u goldena, kołtuny nawet przy pazurach - moje są czesane kilka razy w tygodniu. Na pięknym, złotym, goldenim pysku mimo młodego wieku - pojawiła się lekka siwizna. Wiki zostałą wniesiona przez mojego męża do samochodu, chętnie zwinęła się kłębek, umościła posłanie jak w budzie i zasnęła - nareszcie ciepełko. Po dwóch godzinach podróży już szczęśliwsza sama wyskoczyła z samochodu i podziwiała oczami wiejskiego psa nowe, dziwne stwory - samochody, ludzi, budynki - na szczęście bez strachu, lecz z zainteresowaniem. W kontakcie pojawił się uśmiech na pysku i radosne merdanie ogonem. Tak jakby wiedziała, że teraz czeka ją tylko lepsze. Taką przekazałam ją w Brzesku Renatce, która zawiozła ją do domu tymczasowego pod Krakowem.


Będzie miłą towarzyszką dla swoich nowych właścicieli, jestem pewna, że gdy zrzuci brudną sukienkę, wypielęgnowana, uśmiechnięta, zachwycona nowym światem będzie niosła radość. Fundacja Pomocy Goldenom Aurea zadba, aby znalazła ciepły dom i kochających ludzi. Cieszę się, że w natłoku obowiązków zawodowych, zbiżających się świąt - nie zapominamy o naszych mniejszych braciach. Wystarczy kilka tefefonów do psiarzy - i w ciągu jednego dnia można zorganizować transport dla uratowanej złotej suczki. Człowiek jeszcze jest człowiekiem.


Od kilku dni odbieram telefony w sprawie szczeniąt - na święta, pod choinkę, prezent dla dziecka...  


http://www.youtube.com/watch?v=zMnvGmcig8U


Bez komentarza.Ancymon z Tarninowego Wzgórza
Link 24.12.2010 :: 09:23 Komentuj (0)

Wraz z życzeniami świątecznymi otrzymałam od właścicieli jedynaka z miotu A śliczną fotkę - Homer 2010.

Miło popatrzeć na szczęśliwego psiaka, dziękuję!!!Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Starsze psy są skarbem na drugim. Carolyn Alexander
Link 26.12.2010 :: 23:10 Komentuj (1)

Mama Bystrej - Borówki z Maciachowego Pola, w wigilię urodziła 2 suczki i 4 pieski. Cuda się zdarzają.  Polecam gorąco szczeniaczki z tego skojarzenia w hodowli Maciachowe Pole - Bystra jest jej najlepszym przykładem.


A my - wybieramy się na kilkudniowy wypad do Krynicy - czekają na nas góry. W domu zamieszka z nami 6 psiaków - oj, będzie wersoło!!! Sylwestra spędzimy na stoku, spełniamy swoje marzenia. Wam wszystkim życzymy spełnienia własnych marzeń w 2011 roku!!!TOZ Kraków
Link 28.12.2010 :: 10:56 Komentuj (1)
Posłuchaj: Nikt nas nie pytał