... {.blog
Gorąco...
Link 02.07.2009 :: 06:59 Komentuj (0)

Upały, szukałam najchłodniejszego miejsca dla maluchów na terenie naszej "wiecznej budowy", i znalazłam. Szczeniaki zachwycone, Erol i Bystra są z nimi, tam najchłodniej, spanko i zabawy na przygotowanym "placyku zabaw":


I jeszcze...
Link 02.07.2009 :: 15:47 Komentuj (0)

Jutro wyjeżdżam z Erolem na szkolenie do Inki Sjosten, więc dziś staram się jak najwięcej zrobić. Zakładanie obróżek, spacerki smyczowe ze mną i chłopcami, basenik z wodą na razie do powąchania. A Błyskawica udała się na przejażdżkę samochodową z Filipem, w przyszłym tygodniu wszystkie szczeniurki tego zasmakują.
I Blondyn wtulony w tatusia:
Allleee kluchyyyyy!!!!
Link 06.07.2009 :: 12:40 Komentuj (0)

Zobacz: Blondyn, Basta i Burza w akcji


Wróciłam po trzech dniach nieobecności i oczom nie uwierzyłam - prawdziwe duże psy!!! Każdy wygląda już inaczej, jest na swój sposób charakterystyczny i nie muszę ich rozpoznawać po kolorkach sznureczków. I każdy ma inny charakter. Przed wyjazdem robiliśmy testy psychiczne szczeniąt - dzięki Ada!!!! Poziom wyrównany, wszystkie chętne do współpracy z człowiekiem i odważne, ale to będzie wyzwaniem dla właścieli. Najlepszy okazał się Blondyn - dwa razy pięciotygodniowy szczeniak obcej osobie przyniósł aport - cudnie!!! A dziś maluchy pokazują mi, ile w nich radości życia.

A tak odpoczywamy po skończonej zabawie.Amelka w Ustroniu
Link 06.07.2009 :: 13:07 Komentuj (0)

Właśnie się dowiedziałam, że Amelka z Tarninowego Wzgórza wygrała młodzież na wystawie w Ustroniu, serdecznie gratuluję właścicielce Sylwii i jej mężowi, który Bezę wystawiał. Niestety pogoda nie dopisała, psy wyglądały jak zmokłe kury, ale mimo wszystko... Sędzia Maciej Wytyk tak ją opisał: DORODNA, PROPORCJONALNA,O MOCNEJ GŁOWIE, PŁYNNY RUCH, DOBRY GATUNEK SZATY, DOSKONAŁA PSYCHIKA.

Inki Sjosten
Link 07.07.2009 :: 12:44 Komentuj (2)

Sekret Gai


Alius FCI


Uczestniczę w kursie instruktorskim Inki Sjosten ( " Posłuszeństwo na co dzień" ) zorganizowanym przez Fundację Psia Wachta. Uwielbiam jeździć na zjazdy, gdzie trenujemy z psami z cudownej atmosferze, są to takie moje małe wakacje. I mam możliwość poznania osobiście wspaniałe koleżanki po fachu. Od prawej Grażynka, prezes fundacji kynoterapeutycznej Sekret Gai z Gają , w środku oczywiście Inki Sjosten i ja z Erolkiem.
Nareszcie mogłam poznać Mirkę, z którą do tej pory tylko mailowałyśmy, cieszę się bardzo z naszego spotkania. Mirka pracuje jako kynoterapeuta we Wrocławiu ( hodowla Alius FCI ) z Defą i niebawem jej córką Estą.
Szósty tydzień mija...
Link 08.07.2009 :: 22:05 Komentuj (0)

Oj, mija, mija, jesteśmy po szczepieniach i przeglądzie hodowlanym, oczywiście wszystko doskonale!!! Szczeniurki rosną, waga waha się od 5 do 6 kg. Odwiedzają nas dzieciaki i ludzie w każdym "formacie", oglądamy przelatujące samoloty, motory za ogrodzeniem, kosiarkę, rowery, samochody... Świat coraz bardziej nas ciekawi. A chłopcy małe pielegnują:
 Przeciąganie, podgryzanie...
Link 09.07.2009 :: 15:19 Komentuj (0)

Zobacz jak bawią się duże psy


Zobacz: Zabawa w przeciąganie


 Tori i maluchy
Link 10.07.2009 :: 06:20 Komentuj (0)

Oj, były emocje!!! Wczoraj u maluchów zagościła ich starsza siostra - Tori. Emocje były wielkie, co to za sunia, co nie ma mleczka? Tori spisała się świetnie, cierpliwie znosiła wspinanie się kilku szczeniurów na jej głowę, grzbiet, zabawy ogonem..A Bystra mnie dziś zadziwiła. Dostała świńskie ucho, zawsze ucieka w kąt i szybko zjada, a teraz poprosiła, żeby ją wpuścić do kojca i dała małym!!! Muszą spróbować wszystkiego, co najlepsze, tak uważa mamusia. Więc dziś oprócz pysznego serka spróbowały świńskiego ucha.O zmierzchu...
Link 11.07.2009 :: 21:55 Komentuj (0)

Silna kobitka jestem, osiem 6-kg klocków nosiłam wzdłuż ulicy Podzamcze, jeżeli oczywiście znacie Tarnów. Spacer rozpoczął się z kojca przez ciemne mieszkanie, z ganku schodami w dół do drugiego ogródka a tam mama i tata bawiący się patykiem, spacer przez trawę i wyjście przez głośną bramkę. Zobaczylismy autobus z bliska, samochody, stadka rowarzystów, kłada, motory, bawiące się dzieci, inne psy, kota... a wszystko o zmierzchu, kiedy świat wydaje się dziwny. Dzielne maluchy wszystko przy mnie znoszą.


A dzień zapowiadał się tak sobie. Szalone zabawy, nuuuda, odwiedziny znanych, nieznanych ludzi, nuuuuda... co to dla nich.Obcinanie pazurków, czyszczenie uszu, czesanie, nuuuda. Ale podążać za człowiekiem na komendę "chodź" przez ciemne mieszkanie a później oglądanie takich dziwów, to jet to, co tygryski lubią najbardziej!Sesja zdjęciowa?
Link 12.07.2009 :: 10:48 Komentuj (0)

Zobacz: Psie pieszczoty z matką


Kto robi zdjęcia małym dzieciom, wie, że ze szczeniakami też trudno. Przygotowałam fajne miejsce na portreciki i nic z tego, najładniesze jest nie ustawiane, od lewej Bursztyn i Biały Kieł:A oto Biały Kieł z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 626J:Bursztyn z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 627J:Bakcyl z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 628J:Blondyn z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 629J:Bonus z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 630J:Błyskawica z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 631J:Burza z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 632J:Basta z Tarninowego Wzgórza FCI, tatuaż 633J:
Szczęśliwy golden to mokry golden
Link 13.07.2009 :: 09:23 Komentuj (1)

Zapoznanie z dużą wodą, niekoniecznie do picia:
A w przerwie mamusia nakarmiła, robi to coraz rzadziej...
4,15 rano
Link 14.07.2009 :: 14:28 Komentuj (3)

Zobacz: Poranne mizianki


Ośmiokrzyczaczki obudziły mnie 4,15 "My chcemy na pole!!!!" ( przypis autora: mieszkamy w małopolskim ). Ok, wyszły do ogródka, zrobiły co musiały, poszalały, ale trochę zimno... I dzięki temu mam piękną fotkę:A przed południem - nowy tor przeszkód:

Upalne lato... bez komentarzy.
Link 16.07.2009 :: 17:13 Komentuj (2)
Zobacz: Bursztyn aportuje z wody

Portreciki
Link 17.07.2009 :: 09:06 Komentuj (0)

Goldwood - w siódmym tygodniu życia Adusia wykonała nam śliczne portreciki, dzięki wielkie!!!


Biały Kieł z Tarninowego Wzgórza FCI
Bursztyn z Tarninowego Wzgórza FCI
Bakcyl z Tarninowego Wzgórza FCI
Blondyn z Tarninowego Wzgórza FCI
Bonus z Tarninowego Wzgórza FCI
Błyskawica z Tarninowego Wzgórza FCI
Burza z Tarninowego Wzgórza FCI
Basta z Tarninowego Wzgórza FCI

Chłodny, niedzielny poranek
Link 19.07.2009 :: 09:51 Komentuj (0)

Zobacz: Zabawy z mamą i misiem


Po upalnych dniach, dziesiejszy deszcz jest wybawieniem dla psiaków. Nie śpią, wariują, i coraz chętniej z nimi mamusia w naszej być może już niedługo altance. Zostały siedmiopsiaczki, Błyskawica - Lira dzisiejszą noc spędziła już z Filipkiem. Troszkę pokwiliła, ale zachowała się jak dama, kupeczki zostawia tylko na trawce!!! Codziennie nas będzie odwiedzać, żeby jeszcze pogadać w psim języku z rodzeństwem.
Błyskawica z Tarninowego Wzgórza - Lira, zostaje w Tarnowie u Filipka, mojego siostrzeńca.Sześciopsiaczki
Link 19.07.2009 :: 20:07 Komentuj (0)

I pożegnałam Blondyna - imię domowe Rubin, który wyjechał do Nowej Sarzyny z Kubą, a już niedługo zamieszka bliżej nas, pod Bochnią.
Na wsi u Tori
Link 21.07.2009 :: 21:51 Komentuj (2)

Zobacz: Wizyta u Tori


Edytka, pancia Tori - Anusi z Tarninowego Wzgórza zaprosiła nas do siebie na wieś - nas, czyli gromadkę już sześciopsiaczków i ich mamusię. Droga samochodem zakończyła się rozstrojem żołądkowym co poniektórych, dzieki temu dowiedziałam się, gdzie zginęła zabawka... Ale warto było, zielona trawka, wesoła Torcia i nowe zapachy, zabawy z dzieciakami... mnóstwo atrakcji. W drodze powrotnej maluchy już spały, a teraz śnią w domku o wspaniałej wycieczce.


Dzięki Edytko za gościnę i Kingusia - przyszła pancia Gai - Basty z Tarninowego Wzgórza - dzięki za pomoc!!!


Pięciopsiaczki
Link 22.07.2009 :: 18:06 Komentuj (0)

I kolejny wyjechał, tym razem blisko, niedaleko Tarnowa, zamieszka z Weroniką i Jaśkiem. Z Bakcylem z Tarninowego Wzgórza - Merlinem spotkamy się we wrześniu na szkoleniu.
Pożegnania
Link 25.07.2009 :: 19:25 Komentuj (1)

I pojechały szczeniuchy, najpierw Bonus z Tarninowego Wzgórza, zamieszka z nową rodzinką w Nowym Sączu, imię domowe: BONUS!!!:Basta z Tarninowego Wzgórza, Kinga będzie pod moim okiem przygotowywać ją do pracy dogoterapeutycznej w Tarnowie, imię domowe GAJA:Burza z Tarninowego Wzgórza, zamieszka w Łodzi, imię domowe ASTA:Biały Kieł z Tarninowego Wzgórza, zamieszka z rodzinką niedaleko Myślenic, imię domowe Elmo:A Bursztyn z Tarninowego Wzgórza zostanie z nami jeszcze tydzień, oj, czekają go atrakcje!!! Teoria pływania
Link 26.07.2009 :: 21:29 Komentuj (0)

Zobacz:Bursztyn uczy się pływać... teoretycznie


Bursztyn, dzięki temu, że z nami zostanie dłużej przechodzi intensywną socjalizację. Dziś pojechał zobaczyć, jak rodzice pływają, jazda samochodem, a później taaaaaaka woda!!!
Jeszcze moi dwaj chłopcy
Link 29.07.2009 :: 07:33 Komentuj (2)

Zobacz: Zabawa z Bystrą


Erol bardzo się zaprzyjaźnił z Bursztynem, taką męską przyjaźnią. Tatuś pokazuje co wolno a synek o dziwo słucha!!! W nocy usłyszałam małe kroczki, wstałam zobaczyć, gdzie się maluch wybiera i: Ale w dzień też tak bywa:Bursztynek ma z nami zapewniony inensywny socjal, muszę wychodzić z domu, zostaje wtedy u Liry. Lira mieszka na typowym blokowisku, ale blisko lasu. Oboje urządzają dzikie zabawy, ale czasem też grzecznie się bawią misiami. Wystawa Będzin
Link 29.07.2009 :: 11:17 Komentuj (0)

Wystawa w Będzinie, klasa młodzieży, dwie suczki - Aecia z Podchruścia - Gracja ( córka Erola ) srebro ocena doskonała, Alinka z Tarninowego Wzgórza - Lena brąz ocena doskonała. Gratuluję serdecznie dziwczynom!!!


I tyle, chciałam się pochwalić.


od lewej Aecia z Podchruścia i Alinka z Tarninowego Wzgórza:Gracja, dumna medalistka!!!